Šią nuostabią svetainę jau buvau atradęs daugiau kaip prieš metus, tačiau prieš mėnesį atradau ją iš naujo. Svetainės pagalba jūs galėsite suskaičiuoti beveik bet ką, kas turi statistinius duomenis. Į paieškos eilutę įvedę kelis žodžius, tuoj pat gausite ir atsakymą. Pavyzdžiui, galite suskaičiuoti, kiek 1950-ųjų metų doleris būtų vertas dabar (1$ (1950)), palyginti akcijų kainas (MSFT, APPL, GOOG) (tačiau kol kas tik iš labiau išsivysčiusių rinkų), taip pat greitai galite gauti 1g kainą litais (1g gold LTL), ateities naftos kontraktų vertes ir istorinį kitimą (oil future), paskolos sudedamąsias dalis (mortgage $150,000, 6.5%, 30 years), opcionų kainą skaičiuojant BMS modeliu (option) ar dvinariu medžiu (binomial tree), ar tiesiog apskaičiuoti obligacijų kainas remiantis daugybę kintamųjų (bond).
Funkcijų yra ir daugiau, tiesiog reikia ekspermentuoti arba skaityti instrukcijas. O jeigu nedomina ekonominiai/finansiniai skaičiavimai, visada galima išbandyti ir kitas sritis, kurių čia apstu – Matematika, Statistika, Chemija, Fizika, valiutų ar matavimo vienetų konvertavimas, skaičiavimai su datomis ir laiku ir t.t. Paruoštą pavyzdžių sąrašą galite rasti paspaudęs čia.
Žinoma, ši sistema turi ir trūkumų: per lėtai atnaujinamos duomenų bazės, neišsivysčiusių šalių statistikos trūkumas, ir panašiai. Tačiau tikiu, kad laikui bėgant ši sistema ištobulės ir bus ištaisyti visi šie trūkumai.
liepos 20th, 2010 at 11:56 am
Tai kuri čia ta sveitainė? :) „čia“ nesispaudžia.
liepos 20th, 2010 at 12:47 pm
Tikriausiai, kad http://www.wolframalpha.com/
liepos 20th, 2010 at 12:52 pm
Dėkoju už pastabas, klaida pašalinta.
liepos 20th, 2010 at 3:35 pm
Wolfram orientuojasi į kokybę, o ne kiekybę ar naujienas. Tam užtenka ir Google.
Wolfram labiau skirtas ne kasdieniniam naudojimui, bet kai reikia surinkti informacijos ar statistikos. Ar galų gale prisiminti kokie orai buvo 2007 metais liepos mėnesį.
Reikės ir man kada parašyti apie šią paieškos sistema – dėkui kad priminėte :)
liepos 20th, 2010 at 4:10 pm
Aš kartais ir kasdien naudoju, nes labai patogus įrankis. Tačiau dažnai susiduriu su ne naujausiais duomenims, o kadangi daugybė užklausų yra susėję su ekonomika ar finansais, tad naujausi duomenys yra būtini :)
Bet taip, kiekvienam pagal poreikius. Labai gailiuosi, kad apie šį įrankį nežinojau būdamas moksleivis – būtų pravertę skaičiuojant išvestines, intervalus ar sprendžiant lygčių sistemas:)
liepos 27th, 2010 at 9:32 am
[…] paieškos sistemą Wolfram|Alpha. Nors šiandien ne apie Wolfram|Alpha – apie juos galite paskaityti trumpą žinutę pas Justiną. Šiandien apie Google dokumentų naujovę. Kuri beje paaiškina […]