Motyvacijos beieškant

Paskutinius du mėnesius vykdžiau eksperimentą ir vedžiau kasdieninę ataskaitą nurodydamas ką ir kiek laiko veikiau tądien. Visa tai pavyko vykdyti 68 dienas, arba du mėnesius su trupučiu, kol galiausiai visa tai pabodo, nes realios naudos apart statistinių duomenų nelabai ir buvo, nors pirminis duomenų vedimo tikslas buvo susikurti motyvacijos sistemą ir taip padaryti daugiau darbų ir mažiau laiko praleisti veikiant menkniekius. Eksperimento metu vyko tarptautinių finansų, verslo etikos ir ekonometrijos kursai:

Taigi, vidutiniškai per dieną miegodavau po 7.32 valandos, dirbdavau 6.58 valandos, ilsėdavausi po 3.13 valandos, gaminausi maistą ir jį valgiau 1 valandą, sportavau TIK 0.10 valandos, skaitydavau knygą po 0.23 valandos, dalyvavau vakarėliuose 0.63 valandos ir 5 valandos tiesiog kažkur pradingdavo :)

motyvacija

Maksimalios ir minimalios reikšmės:

 • Miegas – 4h ir 10h
 • Darbas – 0h ir 14.5h
 • Poilsis – 0.5h ir 7.5h
Išvados: nors galutiniai duomenys ir yra gana gražūs, tačiau naudos iš jų nelabai išgausi, dažnai norai prasilenkia su realybe, o laiko „panaudojimo“ vedimas neprideda prie bendros motyvacijos, o tik dar labiau susinervina, kai pamatai, kad nieko doro per dieną nenuveikei. Ir galiausiai, negi gyvensi kiekvieną dieną pagal kažkokius reikalavimus/grafikus ?
O galbūt jūs turite kokią nors efektyvią sistemą ?
* Darbas: paskaitos, seminarai, pasiruošimai paskaitoms/seminarams, kurso materialo skaitymas, iFund darbai, etc…; Poilsis: filmai, internetas, blogai, bendravimas, etc…

Susiję įrašai

6 Responses

 1. el_dorado Says:

  Cha, gerulis :))) gyvenime nebuciau apie tokius dalykus pagalvojes, bet here we go :) visgi apart elementaraus smalsumo, patariu tokiu dalyku nuolat nevesti – imho ilgainiui tai tiesiausias kelias darboholizmo ir nuprotejimo link :)

 2. Justas Says:

  Pritariu, kad tai tiesus kelias į darboholizmą ir nuprotėjimą jeigu stengiamasi maksimizuoti darbą ir minimizuoti poilsį :) Anyway, nusibosta vesti duomenis laikui bėgant…

 3. Evaldas Says:

  O aš pastebėjau, kad labai padeda, kai namuose ištrauki interneto kabelį iš kompiuterio – atsiranda daug laiko kitiems darbams :)

 4. Mr-Scipt Says:

  Na pas mane tokia kreivė svaitės bėgyje svyruotų daug, bet kiekvieną savaitę viskas prasidėtų iš naujo :) Kai darbas/veikla/namai/miegas/darbas labai jau sunku ką nors optimizuoti :) Vat ką darau darbe jau įdomesnė statistika. Dalį to atspindi „about:me“ pluginas, kuris parodo mano aktyvumą internete: http://img403.imageshack.us/img403/4590/browsingh.jpg aišku mano darbas informacijos paieška, tad browseris visad atidarytas. Galėtų parodyt dar savaitės/mėnesio dienom kaip atrodo :)

 5. Mindaugas Says:

  Justai,

  yra viena knyga Brian Tracy „Suvalgyk šitą varlę“. Ten tau patiks metodas ABCD. A svarbu, D nelabai svarbu. Kai per 21 diena susiformuosi įprotį/įgudį daryti viską TIK pagal sarašą, pamatysi, kad bus viskas padaryta. Smagiausia tai, kad prieš eidamas miegoti, tu jau turėsi žinoti ką veiksi rytoj :)…skamba neitikėtinai, bet kai įsivažiuoji….stabdžių nebelieka :)

  yra patarimas kai nezinai nuo ko pradeti:
  Ką aš darau?
  Kodėl aš tai darau?
  Kodėl būtent taip darau?

  p.s. šitie klausimai skirti kad greičiau pasiektum tikslus :)

 6. Justas Says:

  Dėkoju už sistemą, Mindaugai, išbandysiu artimiausiu metu. Beje, pats naudoji ją, ir jeigu taip, tai kiek ilgai ir ar pastebėjai pokytį ?

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.