Verslo idėjos – SSE Riga EBP kursas

Atradus šiek tiek laiko po sąskaitybos (accountingo) pratimų ir skaitinių nusprendžiau aprašyti geriausias verslo idėjas, kurios buvo įgyvendintos SSE Riga verslumo (EBP) kurso metu. Jeigu kas neskaitėte apie ką buvo EBP užduotis – komanda gavo 15 Latų ir turėjo per kelias savaites sukurti verslo planą ir galiausiai įgyventi pačią idėją.

Dėstytojo apdovanojimai:

Pelningiausias verslas – Gido paslaugos su galimybe aplankyti SSE Ryga pastatą. Idėja tikrai nebuvo labai sudėtinga, tačiau išties pelninga, komanda (iš keturių žmonių) per sugebėjo uždirbti beveik 500 Latų ( 1Latas = 4,8679 Lt.). Visas turas truko apie 30 minučių ir kainavo 2 Latus žmogui. Žinoma, dauguma klientų buvo turistai, kurie kiekvieną dieną sustodavo prie mūsų mokyklos, nes ši vieta yra įtraukta į lankytinų vietų sąrašą.

Kreatyviausia būdas pardavinėti sausainius su papildomom paslaugom. Daugybė komandų pardavinėja maistą EBP kurso metu, todėl šis apdovanojimas galėtų vadintis „geriausia maisto idėja“. Komanda pardavinėjo sausainius (jeigu gerai pamenu – 15sentimų), nusipirkęs gaudavai lapuką su Cheko Noriso juokeliu ir numeriuku, paskutinę savaitę buvo loterija, kurioje galėjai laimėti įvairių prizų gautų iš lėšų surinkimo (fund-raising).

Kūrybiškiausia idėja – „I love the earth“. Apie šią idėja neteko daug girdėti, bet susidariau vaizdą, kad komanda pardavinėjo vaikų pieštus paveikslėlius ir turbūt beveik visi pinigai buvo atiduoti jiems.

AdCopy skyrė 200 latų stipendiją versliausioms Entrepreneurship Challenge 2008 komandoms.

TheTruth – idėja sudrebinusi visą SSE Ryga bendruomenę, ne vien tik įspūdingu marketingu bet ir nemokamais gėrimais. Užpildai 5 lapukus apie studentus ir gauni nemokamų gėrimų (cola, fanta, sprite, vanduo), po savaitės kiekvienam studentui buvo padarytas atskiras vokelis su visomis nuomonėmis ir pardavinėjamas po 1 Latą. Studentai buvo patenkinti nemokamais gėrimas, o komanda pelnu, nes išlaidų beveik nebuvo – gėrimai buvo gauti fund-raising dėka. Taip pat gavo dėstytojo apdovanojimą.

Kompaktinis diskas su Rygos miesto nuotraukomis – antroji idėja gavusi apdovanojimą. Komanda pardavinėjo CD su profesionalo padarytomis nuotraukomis po 3 Latus. Nors ir reikėjo įdėti šiek tiek pastangų ir kapitalo, kad sukurti CD, bet įdėtas darbas atsipirko su kaupu: pajamos – 400 Latų, o pelno marža net 75%. Reikėtų paminėti ir tai, kad komandai teko pabendrauti su policija ;) Taip pat gavo dėstytojo apdovanojimą.

Ir pabaigai mintis, kurią suprato visi: geriausias pajamų šaltinis – turistai :)

Susiję įrašai

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.