Kodėl nereikėtų pasitikėti vidutine grąža investuojant?

Pavyzdys paimtas iš Amerikos akcijų rinkos, kuri turi šiek tiek ilgesnę gyvavimo, o ir duomenų istoriją.

Per paskutinius 80 metų, investavimas į akcijų rinką vidutiniškai atnešė 10 procentų grąžą. Tuo tarpu kasmetinės grąžos atrodė štai taip: 34, 38, -13, -28, -43, -8, 56, 5, 44, 33, ir t.t.

Tačiau per 80 metų grąža esanti tarp 9% ir 11%, arba artima 10%, buvo tik 2 metus iš 80-ies (10%; 11%).

Prieš investuodami į akcijų fondą būtinai pagalvokite apie tai ir nesitikėti pastovios teigiamos grąžos.

Keletas pastebėjimų:

  1. Jeigu jūs dar esate ganėtinai jaunas, kainų kritimas akcijų rinkoje yra didelis pliusas jūsų ilgalaikėje investavimo strategijoje (žinoma, jeigu tik turite būdų, kaip papildyti investicinę sąskaitą).
  2. Jums dažniausiai nepavyks nuspėti rinkos judėjimo trumpuoju laikotarpiu, tad ir laukiama grąžą neatitiks jūsų lūkesčių. Vidurkiu vadovaukitės tik tuo atveju, jeigu žadate ILGAI išlikti tam tikrame fonde ar rinkoje.
  3. Investavimas tiesiogiai susiejęs su rizika. Net ir investuodami 20-iai metų, dėl netinkamo laiko pasirinkimo (timing), galiausiai galite baigti minuse.
  4. Žmonės investuojantys į fondus ir iki šiol neturėję stop-loss ties -x%, iš nevilties atsiima savo investicijas vos ne žemiausiame taške, vietoj to, kad pasinaudotų kritimu ir taip papildytų inv. vienetų ar akcijų skaičių.
  5. Traders.lt publikuojamų akcijų fondų, tik vienas sugebėjo metus pabaigti pliuse (+0.8%), tuo tarpu 130-ies akcijų fondų vidutinė metinė grąžą buvo lygi -46.23%.

Sėkmės investicijose!

Susiję įrašai

One Response

  1. M88 Says:

    I am regular visitor, how are you everybody? This paragraph
    posted at this web site is in fact pleasant.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.