Filmų apžvalga #6 – Wall Street 2: Money Never Sleeps

Filmą Wall Street: Money Never Sleeps norėjau pamatyti tik pasirodžius jo pirmajam trailer’iui, tačiau iki to momento dar reikėjo gerokai palūkėti, o esantiems Lietuvoje laukimas prailgs dar trimis mėnesiais (apie tai įrašo pabaigoje…) Tačiau užvakar turėjau galimybę pasimėgauti 2h filmo trunkančiu veiksmu, kuris žiūrovus sugrąžino į 2008 metų įvykius. Trumpas patarimas prieš einant žiūrėti šį filmą – siūlyčiau arba iš naujo peržiūrėti pirmąją Wallstreet dalį, arba perskaityti jo aprašymą, kad prisimintumėte filmo scenarijų ir lengviau suprastumėte kas, kaip ir kodėl vyksta.

wallstreet2 Pagrindinis filmo veikėjas, Gordon Gekko, grįžta iš kalėjimo už praeityje įvykdytus neteisėtus akcijų pirkimo/pardavimo sandorius pasinaudojant vidine informacija (ang. Inside information), bei kitus nešvarius darbelius. Ir… atsiduria 2008 metų įvykių sūkuryje, kai akcijų rinkas ištinka milžiniškas kritimas, ant bankroto ribos atsiduria dauguma JAV bankų, kredito rinkos išsenka per savaitę, ir rodos, nenumaldomai artėja finansinis krachas. Žinoma, ganėtinai keista žiūrėti vaidybinį filmą apie neseniai praėjusius įvykius jau žinant jų pasekmes. Tačiau vidiniai bankų vadovų pokalbiai  ir FED susirinkimo metu diskutuojamos temos vis tiek sugeba užgniaužti kvapą…

Jake Moore, jaunas makleris, siekiantis karjeros investicinėje bankininkystėje, susibendrauja su savo merginos tėčiu Gordon Gekko, kuris bando įtikinti finansų pasaulio žmones atsipeikėti ir suprasti, kokia milžiniška finansų krizė ateina… Gordon Gekko savo kalbą (kurios ištrauką galite pamatyti ir trailer‘yje) baigia šiuo posakiu: „Somebody reminded me saying greed is good… Now it seems it’s legal“.

Žinoma, kaip ir pirmoje dalyje, šiame filme vyks įvairios manipuliacijos akcijų kainomis bandant neigiamai paveikti vieną ar kitą kompaniją, meilės intrigos, išdavystės ir panašiai. Tad visiems besidomintiems akcijų rinkomis vienareikšmiškai rekomenduoju pažiūrėti šį filmą.

P.S. Galbūt kas nors iš skaitytojų yra susidūrę ir galėtų paaiškinti šį keistą fenomeną: Pasaulinė filmo premjera įvyko rugsėjo 24d., taip pat ir Latvijoje, tačiau Lietuvoje šio filmo premjera bus tik lapkričio 26d. Sąnaudų taupymas, vertėjų trūkumas ar…?

Susiję įrašai

7 Responses

 1. guguce Says:

  nei sanaudos, nei vertejai. paprasciausiai nuspresta, kad filmas nebus toks finansiskai sekmingas, kad jo premjera daryt drauge su pasauline. pradiniuose tinkleliuose filmas buvo planuojamas kur kas anksciau, bet veliau platintoju planai pasikeite.

 2. Andrius Says:

  Aplamai paziurejus kokius filmus pastaruoju metu rodo musu kinotetrai tai net baisu darosi, o kur geresni arba visai nerodo arba parodo su tokiu velavimu, kad siaubas. O del sio filmo planuojamos finansines sekmes tai dabar jos tikrai nebebus jokios, nes visi kas labai nori ji paziureti ir butu eja i kinotetra ji parsisius per interneta.

 3. Andrius Says:

  Tiesa gal kas zinot is kur butu galima si filma parsisiusti?

 4. Justas Says:

  Pritariu Andriui, lapkričio mėnesį sėkmės iš šio filmo tikrai mažai bus. Bet kas keisčiausia, kad tas pats kino teatras (ForumCinema) skirtingai išdėliojo tinklelius…

  Internete jį, manau, galima parsisiųsti, tačiau tik prastos kokybės (TS). Pažiūrėjau šiandien torrent’uose – daugybė DVDscreen, bet visi fake’ai…

 5. Saulius Says:

  filmas nelabai koks, pirmtakas buvo žymiai geresnis, ten iš tiesų gerai perteikta idėja Greed is good. O šito pradžia daug žadanti, bet taip iki galo ir lieka tik žadanti. Tas Gekko atsivertimas, pamačius kūdikio nuotrauka ir 100 mln. išmetimas į balą tai apskritai apgailėtina.

 6. Mr-Script Says:

  Pažiūrėjau ir kiek nusivyliau… Kai pirma dalis buvo tikrai nebloga, tai šita su-pop-sėjo… Eilinė istorija apie meilę etc…

 7. Justas Says:

  Gaila, bet turiu tik pritarti… Šitame filme tikrai trūko finansinio veiksmo ir buvo per daug meilės istorijų. Kaip jau gyvenimas parodė, ganėtinai sunku sukurti gerą filmo tęsinį.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.