Filmų apžvalga #5 – Million Dollar Traders

Anton Kreil, turintis 16 metų prekiavimo patirties akcijų biržose , kartu su Lex RTVan Dam nusprendė sukurti realybės šou, išrinkti 8 visiškus naujokus akcijų rinkose ir jiems leisti valdyti 1 mln. svarų sterlingų rizikos fondą (ang. hedge fund).  Kriterijai kandidatams buvo tik du: mokėjimas suvaldyti stresą ir puikūs matematiniai įgūdžiai (pvz.: mokėti mintinai suskaičiuoti, kiek bus 32 x 32). Šiuos reikalavimus atitikę kandidatai dalyvavo kelių savaičių mokymuose, kuriuos vedė Cityje dirbantys profesionalai. Realybės šou vyko tuo metu, kai naftos kainos siekė visų laikų aukštumas.

Trijose filmo serijose aiškinama, kodėl, pavyzdžiui, negalima pirkti vienos akcijos už visus pinigus, nebent esi 100% įsitikinęs jos ateities perspektyvomis. Taip pat mokiniai mokosi analizuoti akcijų rinkas: pavyzdžiui, jie parduoda skolon (ang. Short sell) aviabendrovių akcijas po žinių apie karo veiksmus ir brangstančią naftą, tikėdamiesi mažesnio aviabendrovių pelno ir jų akcijų kainų kritimo.

Filmo metu žiūrovai supažindinami su daugybe finansinių terminų, rodoma spekuliantų kasdienybė, aiškinama apie teigiamą ir neigiamą požiūrį į prekybą, bandymą kovoti su stresu, darbuotojų atleidimą po pastovių nesėkmių akcijų rinkose, bendravimą su makleriais  ir kitais žmonėmis.

Per du mėnesius mokinių valdomas rizikos fondas sugebėjo sugeneruoti neigiamą 2.4 % grąžą, kai tuo pačiu laikotarpiu kiti rizikos fondai patyrė dvigubai didesnius nuostolius.

Ar rekomenduoju pažiūrėti šį filmą? Ir taip, ir ne.  Per tris valandas sužinoti būtų galima  daugiau, pavyzdžiui, skaitant ar naršant internete, tačiau pradedantiesiems tai turėtų būti puikus laiko praleidimo būdas ir galimybė šį tą išmokti apie akcijų rinkas ir finansus.

Klausimas, neraminęs mane viso filmo metu: kodėl traderiai vis dar naudojasi maklerių paslaugomis (t.y. prekiauja telefonu), o ne internetu ?

Susiję įrašai

12 Responses

 1. karolis Says:

  Aha maciau sita seriala, visai patiko.

  Del brokeriu – tai manau jie tiesiog buvo kaip saugiklis.
  Tikrai abejoju kad fund manageriai telefonu prekiauja. Nebent kokiais nelikvidziais instrumentais.

 2. Petras Says:

  Kaip tik fondų valdytojai prekiauja dažniau telefonu, o ne internetu. Pats akcijų pardavimas ar pirkimas (execution) yra maklerio darbas, fondų valdytojas, jeigu jis valdo stambų fondą, neturi dienų dienas sekti akcijų pasiūlą/paklausą, kad galėtų geresne kaina nupirkti/parduoti akcijas — jo darbas yra galvoti naujas idėjas.

 3. Justas Says:

  Dėkui už informaciją! Pastoviai galvodavau, kad kiekvieną dolerį reikia išsaugoti naudojant savo sugebėjimus prekiauti ir pritaikyti įvairias pirkimo/pardavimo strategijas :)

 4. DanieliusV Says:

  O tik 3 serijos yra?

 5. Justas Says:

  Aha. Norėtųsi daugiau ?:)

 6. DanieliusV Says:

  Iš psihologinės pusės žiūrint, įdomus serialas. Daugiau serijų reiktu jeigu būtų techninė pusė, šiuo atveju trys serijos kaip tik :)

 7. DanieliusV Says:

  Pažiūrėjau katik įdomu filmą „Boiler Room“. Žmonės kurie skambina ir itikinėja žmonės kad stock kils (dažniausiai penny stock), taip sukeldami kainas. Vėliau parduoda savo stocks už daug didesnę kainą. Vertas dėmesio filmas :)

 8. Justas Says:

  Teko ir „Boiler Room“ (Rizika) žiūrėti ir aprašyti, vienas iš geresnių filmų apie apgavystes prekiaujant akcijomis:)

 9. Paulius Says:

  O gal galėtumėte pasakyti iš kur gauti šias 3 serijas? :)

 10. Justas Says:

  Aš tai iš „Piratų įlankos“ parsisiunčiau ;)

 11. tetukas Says:

  patiko ir man. noretusi daugiau. kiek maciau jie mazai ta naudojo…

 12. VanJuicy Says:

  I often visit your site and have noticed that you don’t update it often.
  More frequent updates will give your blog higher rank & authority in google.
  I know that writing articles takes a lot of time, but you can always help yourself with miftolo’s tools
  which will shorten the time of creating an article
  to a couple of seconds.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.