Filmų apžvalga #2 – Boiler Room (Rizika)

Antrasis filmas, kurį rekomenduočiau visiems besidomintiems investavimu, akcijų rinkomis – Boiler Room arba Rizika, yra kiek labiau žinomas filmas ir žymiai lengviau randamas interneto erdvėje (net ir per TV3 kadaise rodė). Filmas paremtas tikra istorija, kuri įvyko 1990 metais, Amerikoje.
RT
Filmas sukasi apie vieną vaikinuką – Seth Davis (išmestą iš koledžo), kuris turi nelegalų kazino ir dėl to susipyksta su savo tėvu, kuris yra gerbiamas advokatas. Jaunuoliui pasiūloma įsidarbinti maklerių įmonėje J.T. Marlin ir dėl noro įtikti savo šeimynai jis priima šį pasiūlymą. Pagrindinis jo ir kitų darbas – telefonu siūlyti pirkti vertybinius popierius. Melas, išgalvoti statusai padeda lengviau parduoti akcijas.

J.T. Marlin vykdo taip vadinamą „pump and dump“ suktybę ( kuomet įmonė pirma nusiperka akcijų ir vėliau jas siūlo savo klientams (taip sukeldami dirbtiną paklausą); Kuomet klientai jų įsigyja, įmonė parduoda savas akcijas ir klientams nebelieka beveik nieko (paklausos nulis); ši apgavystė dažniausiai vykdoma su penny stock („centinės“/beveik bevertės akcijos)).

Karta jaunasis makleris pamiršo savo laptopą ofise ir sugrįžęs ten pamatė vaizdą, kuris jap sukėlė įtarimą: vienas darbuotojas naikino visus tos dienos dokumentus, vėliau jis surado bendrovę kurios akcijomis prekiavo, o ten buvo tik iškaba su bendrovės pavadinimu ir jokia veikla nebuvo vykdoma. Dar vėliau pasekęs savo bosus išsiaiškino, kad bendrovė turi įsigijusi patalpassu daugybę telefonu ( jai atsitiktų „netikėtų“ dalykų ir jiems staiga reikėtų persikelti). Tuo metu kai Seth’as nusprendžia, kad jam pats laikas išeiti iš šios kompanijos, FBI jį sulaiko ir vietoj kalėjimo pasiūlo bendradarbiauti. Su jo pagalba kompanija ir darbuotojai areštuojami.

Tačiau lyginti filmo turinį su Rogue Trader nelabai išeitų, bet pasižiūrėti tikrai verta ;)

Susiję įrašai

6 Responses

 1. karakGG Says:

  Gal gali parašyti iš kur gavai šį filmą, nes norėčiau peržiūrėti

 2. Justas Says:

  Šį filmą gali rasti daugumoje torrent’ų (kad ir thepiratebay.org), Dc++ hubuose.

 3. karak Says:

  dėkui

 4. el_dorado Says:

  Justai, kad sis filmas nei ‘based on true story’, nei jo veiksmas vyksta 1990 – greiciau dotcom bumo metu (99-00) :)

 5. Justas Says:

  Dėl metų tai turiu pripažinti, kad vis tik turbūt esi teisus, truputį pagalvojus, lengva prieiti prie išvados, kad dotcom’o metu tokių machinacijų vyko daugiau.:)

 6. Paulius Says:

  Alec boldwin(ar kokia jo pavarde bebutu) kalba „group interview“ metu – pritrenkianti

  „fuck you mum and dad!!!“

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.