SSE Riga atranka

Po kelių dienų, kai paskelbė Anglų kalbos egzamino rezultatus, paaiškėjo ir pakviestųjų į testus sąrašas, jame radau ir savo pavardę. Tad liepos 7d vykau į testus, kurie buvo tikras proto išbandymas. Keliais žodžiais apžvelgsiu juos: pirma testo dalis buvo esė tema „Ką aš tobulinčiau savo visuomenėje, jeigu kiekvieną mėnesį skirčiau kelias savo valandas?“. Negavę net 5 minučių pertraukos pradėjom ir kitą dalį: 20min. 36 uždaviniai: paveikslėlių sekos: 9 paveiksliukai, vieno trūksta ir reikia atrinkti iš 8. Laiko užteko vos 26 padaryti, po to pranešė, kad liko vos 5 minutės ir visos sekos iškart dingo iš galvos, tad likusias teko spėlioti. Po šito buvo mintinas skaičiavimas: 15 minučių ir  76 uždaviniai. Įveikti spėjau visus, nes buvau neblogai pasikartojęs mintiną skaičiavimą. Bet galvą jau buvo pradėję skaudėti… Nepaisant to, laukė dar 20 minučių ir 13 labirintų, tiesa, tokių patobulintų su besikeičiančiom kryptim ir užtvaromis. Spėjau padaryti 8, o iš jų, manau, buvo keli ir ne taip padaryti. Gavom 15 minučių pertrauką ir po to susikovėme su paskutine dalimi: 60 minučių  ir 46 matematikos uždaviniai, šį kartą rimtesni. Kiek mokėjau tiek padariau, bet buvau savimi nusivylęs, nes per tą laiką spėjau kai ką pamiršti, o ir kai kurie įgūdžiai suprastėjo. Testai baigti. Rezultatai Liepos 11d.

Updated: Paaiškėjo, kad esu atrinkas į interviu. Beabejo, internete pasižiūrėjau kai kuriuos klausimus, kad nepasirodyčiau, kaip nieko nežinąs. Papuoliau kalbėti su dekane, maloniai šypsojosi, klausinėjo standartinių klausimų: kodėl renkiesi SSE Rigą/ ką darytum jeigu neįstotum į SSE Rigą/ kaip pasiūlytum spręsti Lietuvoje susidariusęs ekonomines problemas/ kaip žadi finansuoti savo studijas/ tavo geros/blogos sąvybės/koks mokslo dalykas labiausiai nepatiko mokykloje ir kaip su tuo kovojai/ kas labiausiai/ kur pasireiškė tavo lyderiavimo įgūdžiai ir t.t. Atsisveikinant pasakė, kad rezultatai bus liepos 23d.

Updated v2: Su nekantrumu jų ir laukiau ir sulaukiau. Mane pakvietė, kelnės pilnos laimės. Konkursas buvo nemažas: 6,4 į vieną vietą, po testų liko tik 2 į 1. Valio !!! :)

Susiję įrašai

32 Responses

 1. admin Says:

  :)

 2. ignas Says:

  Maladec! :)

 3. pukis Says:

  nznojau kad sse turi dekanE :)

 4. Justas Says:

  Net neišsivaizduoju, kaip aš čia taip žiauriai galėjau suklysti:)
  Pro-rector’e turim:)

 5. sima Says:

  Kaip yra nusprendziama, kokie zmones yra pakvieciami laikyti testu?:)

 6. Justas Says:

  Žmonės kviečiami pagal matematikos ir anglų kalbos valstybinių egzaminų rezultatus.:)
  Konkursinis balas = 0.6 * MAT + 0.4 * ANG

 7. Suiliv Says:

  gavau kvietima laikyti testu :)
  siek tiek baugu, bet manau viskas bus ok

 8. Auris Says:

  as taip pat gavau laikyt, bet labai keista, nes is matematikos mazai surinkau tik is anglu nrml, idomu kaip galejau gaut :?

 9. Auris Says:

  O gal kas zino, ar valstybiniu rezultatai bus sumuojami su ju testu rezais, ar jau viskas atskirai ziurima, t.y. nebekreips demesio kaip islaikei ezus, o kreips tik i stojimus? Ir ar reikia veztis 12kl baigimo pusmecio rezultatu kopija ar nebutina?

 10. Suiliv Says:

  as veziau atestato nuorasa. del vertinimo nzn, bet manau, kad bus sumuojama, taciau testai tures didesne svarba :) negarantuotas

 11. Grazvis Says:

  Gavau kvietima i interviu. Ziauriai dziaugiuos ir bijau. Gal kas zinot dar kokiu klausimu kuriu gali ten uzklaust?? Noriu kuo daugiau pasiruost, visgi ne eilinis pokalbis bus. :)

 12. Justas Says:

  Atsakymas į dažnai užduodamą klausimą (Kiek kainuoja mokslas sse riga ?) yra 3500 Eurų. Suma ganėtinai didelė, ir beveik prilygsta sumai sumokamai studijuojant Anglijoje! Pliusai ir minusai turi būti pasverti :)

 13. Edgaras Says:

  3500 Eurų per metus ar už visus 3?

 14. Justas Says:

  Deja, bet 3500 Eurų už vienus metus.

 15. Edgaras Says:

  Girdėjau kalbų apie 2200 Eurų per metus, tai kaip suprantu čia svajukio dramblionės. :) Vajei, vajei…

 16. Justas Says:

  2200 Eurų per metus mokėjo ir mokės praeitais metais įstoję į SSE Rigą. Stojai šiais metais ?

 17. Edgaras Says:

  Stosiu. Kitais. Nors dabar jau nebežinau, tiesa sakant…

 18. Stojantis į SSE Riga Says:

  Na, kaip jums testai šiais metais? Man pasirodė gan lengvi…

 19. Justina Says:

  negalima palygint, nes nezinau, kaip tiksliai praeitais metais buvo. Aisku, kai praeini, tai visai nesunku atrodo :) bety tikrai nebuvo taip jau itin sudetinga.

 20. Lukas Says:

  turiu, klausima. ar stojant i sse reikia IELTS? :) aciu. beje kiek mazdaug reiketu islaikyt matematikos ir anglu egzus % kad pakviestu i stojamuosius

 21. SSE Riga studentas Says:

  IELTS nereikia, ten vietoje tavo anglų kalbas patikrins ese užduotimi ir interviu.

  O kiek teko girdėti, tai šiais metais į testus kvietė visus, nepaisant jų egzaminų rezultatų, tačiau į interviu pakviečia tik tik 200, o iš jų 115 pakviečia.

 22. SSE Says:

  Gal kas ieškojote ir radote, butų netoli SSE Riga universiteto ? Su kitais SSE pirmakursiais prasėdėjom visą dieną, tačiau nieko vertingo nepavyko rasti…

 23. Mantas Says:

  Labas, Justai,

  As planuoju stoti i SSE, tai rankiojuosi informacija. Jeigu nepaslaptis, kokie buvo tavo valstybiniu egzaminu rezultatai. Kaip manai ar su 95 matematikos ir 85 anglu yra prosvaisciu buti pakviestam i testus?

 24. Justas Says:

  Sveikas Mantai, prošvaisčių tikrai yra ir tinkamai pasiruošęs, manau, turi didelių šansų. Ne viskas į egzamino rezultatus susiveda ;)

  Mano matematikos buvo 98, o anglų 89, ar 88.

 25. Gintare Says:

  Kiek laiko interviu trunka?

 26. Justas Says:

  Interviu truko standartiškai – apie puse valandos.

 27. Monika Says:

  O mintino skaiciavimo uzdaviniai tai mazdaug 2*2*2+5+6+1+1+1 ar pvz 56*32/3?.. Ir kaip ruoseisi teistui?

 28. Justas Says:

  Monika, mano laikais matematinių uždavinių buvo apie 75 per 10-15 minučių, kurie buvo panašesni į antrąją tavo apibūdintą sąlygą.

 29. Izabele Says:

  Gal ir durnas klausimas, bet gal yra kur nors motivacinių laiškų pavyzdžių? angliškai dar neteko tokio dalyko rašyt, tai ką žinau, baisoka.. ir kuriuo adresu siųsti tą mokyvacinį, kokių parašų, antspaudų reikia? gal yra kažkoks puslapis su tam tikrais kriterijais? būčiau labai dėkinga, nes tikrai esu „žalia“ šitam reikale.

 30. Justas Says:

  Labas, motyvacinių laiškų pavyzdžių gali rasti tiesiog google paieškos sistemoje suvedus „motivational letter“. Rasi tiek jų pavyzdžių, tiek ir patarimų rašant motyvacinius laiškus. Siūlau nenaudoti šabloniškų „paruoštukų“, o įdėti savo kūrybos. Visa stojimo procedūrą rasti su adresais ir kitais reikalavimais rasi čia: http://www.sseriga.edu/en/education/bachelor/admission/

 31. Stojantysis Says:

  Bandziau siais metais stot tai mokyklines matematikos dali prastai gana parasiau. idomu ar dar yra nors kiek sansu praeiti :(

 32. ShastaKittred Says:

  I noticed your page’s ranking in google’s search results is
  very low. You are loosing a lot of traffic. You need high Page Rank backlinks to rank in top ten. I
  know – buying them is too expensive. It is better to
  own them. I know how to do that, simply google it:

  Polswor’s Backlinks Source

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.