Finansų ekonomika / SSE Riga

Sausio 5d. manęs ir visų kitų SSE Rygos antrakursių laukia finansų ekonomikos KURSAS (angl. vadinamas THE course), kurio metu laiko blog’o rašymui tiesiog nebus, nes kaip sako dėstytojas, „…reikia bent 80 valandų per savaitę studijuoti šį dalyką, norint bandyti išlaikyti egzaminą…“.

fe_literatura

Finansų ekonomikos kurso struktūra gana paprasta: du mėnesiai, keturios pagrindinės temos (CAPM, opcionai, obligacijos ir įmonių finansai) ir daugybė potemių, dvi knygos (~2000psl.), ~60 mokslinių straipsnių aukščiau nurodytomis temomis (~2000psl.), ir vienas komandinis projektinis darbas.

Tačiau prie viso šito iškyla dar keletas problemų: 1. Vietų trūkumas auditorijoje – pagrindinė SSE Rygos auditorija turi ~160 sėdimų vietų, o iš viso šiais metais laimę bandys net 180 studentų, tad prasidės balaganas dėl vietų rezervavimų… 2. Bereikalingas nuolatinis studentų gąsdinimas -pvz.:kurso aprašyme dažniausiai minima frazė: „You will fail immediately!“. 3. Super griežta tvarka: pavėluosi bent vieną minutę į paskaitą – susitiksime kitais metais; įsineši telefoną į paskaitą ir jis netyčia suskamba – susitiksim kitais metais, šnekėsi paskaitų metu – susitiksim kitais metais, na ir dar daug visokių niekniekių, 4. Miego trūkumas – na, bet čia jau smulkmena :))

Finansų ekonomikos egzaminas truks tris valandas ir jo metu reikės spręsti praktines problemas ir taip pat atsakinėti įvairius klausimus iš mokslinių straipsnių (taip, pagrindines straipsnių idėjas reikės įsiminti). Egzamino struktūra paremta amerikietišku modeliu – jūs akivaizdžiai turite per mažai laiko ir per daug klausimų… Ir desertui –  jį išlaiko tik 30%; tiksliau, egzamino rezultatus pakoreguoja (ang. adjust) taip, kad iš viso išlaikytų 30% visų laikiusiųjų.

Bet kuriuo atveju, tikiu kad šiame kurse dėstoma medžiaga man tikrai patiks ir įgausiu daug vertingų žinių, kurias vėliau galėsiu pritaikyti vienoje ar kitoje srityje.

Palinkėkite man sėkmės ir iki greito susirašymo!

P.S. SSE Rygos studentai sako: „Yra gyvenimas prieš FE ir yra gyvenimas po FE…“

Susiję įrašai

28 Responses

 1. Dainius Says:

  „ni pucha ni pera“, taip mes sakydavom studijų laikais :)
  PS. kad veiktų – privalai atsakyti „k čiortu!“

 2. Ernesta Says:

  Super griežta tvarka – beveik kiečiausia kurso dalis ;).

 3. ignas Says:

  papuolei į armūchą kuriam laikui :)

 4. The Great FINANCIAL ECONOMICS! « godo. Says:

  […] Norintiems sužinoti daugiau – bendrakursio Justo įrašas: [nuoroda]. […]

 5. Aivaras Says:

  pavardink knygas ir straipsnius, būtų labai įdomu ;)

 6. Justas Says:

  Įdėjau skaitinių sąrašą pdf formatu: http://www.saltinis.eu/ListOfReferences.pdf

  Tenka kažką panašaus paskaityti?:)

 7. Zita Says:

  Nors jau egzamino išvakarės – linkiu sėkmės, susikaupimo, gero rezultato ir gero poilsio po viso to.

 8. Aivaras Says:

  Aha, ilgai ir graudžiai ;) Praktiškai viską teko pervaryt, bet vat patarimo jokio negaliu duot. Sėkmės ir kantrybės :D

 9. Day 1. Says:

  „Work harder, eat faster, sleep less“

 10. kaygas Says:

  Sveikas, tenka paskaityti kazka panasaus, bet gal galetum atsiusti i el pasta tuos skaitinius, zinoma jei turi pdf formatu, butu idomu uzmesti aki :). dekui .
  justasriauba@gmail.com

 11. Mr-Scipt Says:

  Sėkmės :) Turėjom mes MIF’e tokį kursą kaip „funkcinė analizė“, va ten irgi buvo extream’as :) O 30% išlaikančių dar atrodo gan optimistiškai :D MIF’e FA kai kurie 4tus metus bando išlaikyti :D

 12. Justas Says:

  kaygas, deja, bet pdf’uose neturim… tik spausdinta. Aišku galima bandyti googlinti, bet kiti gali mokami būti…

  Mr-Script, turim ir mes tokių, kurie ne tik, kad ketvirtus metus bandė, bet ir nuo 2002metų bando… :)

 13. Day 4 Says:

  Projektinis darbas tema „The process of IPO of Germans Firms: a critical evaluation.

 14. Day 13 Says:

  Užimčiausias savaitgalis EVER. Jau senai neteko turėti tik kelias valandas laisvo laiko per savaitgalį.

 15. Day 18 Says:

  Visiems besidomintiems akcijų rinkomis, o ypač opcionais, siūlyčiau pažiūrėti „Midas Formula – BBC“.

 16. Day 22 Says:

  Kviestinė Bo Kragh paskaita: Bankinis ir Finansinis sektorius Lietuvoje 1988-2008 metais.

 17. Day 23 Says:

  Kviestinė Talio Putnins paskaita: Manipuliavimas rinkomis

 18. Day 25 Says:

  Peter Högfeldt: „When the going gets tough, the tough gets going“

 19. Day 35 Says:

  Talis Putnins: „Jeigu manote, kad šiuo metu esate labai užimti ir pavargę – pagalvokite dar kartą, nes realiame gyvenime būs dar sunkiau…“

 20. Day xx Says:

  My name is bond, risk-free bond!

 21. Day 41 Says:

  Kviestinė Indars Aščuks paskaita: „Raising Capital on the Stock Market and Listing State Owned Companies on NASDAQ OMX Markets“.

 22. Deltuke Says:

  Labas, pagal data matau, kad jau pamirse cia visi sita straipsni… o man kaip tik informacijos trukumas mokantis Finansu instituciju valdyma… taigi jei nesunku ir jei dar uzsilike, atsiusk man i tema .pdf knygeliu :) aciu labai is anksto!
  deltuke_chan@yahoo.com
  skype: deltuke

 23. Justas Says:

  Labas, neesu tikras ar mes lietėme patį institucijų valdymą/administravimą. Tad jeigu patikslintum, ką turi omenyje su šia sąvoka, tai gal ir pavyktų ką atrasti savo archyve ;)

 24. Tomas Says:

  Na matau siektiek rimciau mokotes. Mes UK dar rimciau. Siaip nieko ypatingo, apart to, kad tiems, kas moksliniu darbu seniau nemate, aisku bus sunku, bet siaip perpratus, neiskalus, nemanau, kad CAPM ar Option Pricing sudaro kazkokiu problemu in general. Jeigu kalti – turbut neimanoma. Jus grupem dirbat – super, o man vienam teko empirine studija ir sugalvot unikale ir atlikt. P.S. sekmes moksluose :)

 25. Justas Says:

  Jeigu būtų daugiau laiko, tai tikrai nieko ypatingo, bet…

  O kodėl manai, kad UK mokotės rimčiau?:) Kiek teko su kolegomis iš UK universitetų bendrauti, tai sakė, kad jie nepervargsta ir mokosi mažiau.

 26. Tomas Says:

  Perziurejau referencu lapa, todel ir nusprendziau :) O tai kolegos ant kokiu pazymiu tempia? Nes paciam teko 3 kartus turbut daugiau negu jusu referencai perskaityt ir ne vadovelius …

 27. Justas Says:

  Tikrai įdomu, kaip galima per 2 mėn perskaityti 3 kartus daugiau… bet tuomet turiu tik pasidžiaugti tuo :) O kolegos, jeigu gerai pamenu, ant B lygio tempia.

 28. II kurso studentas Says:

  Sveikas, Justai, šiuo metu ruošiuosi SSE Rygos finansų ekonomikos egzaminui. Būčiau dėkingas, jei galėtum pasidalinti patarimais, pvz. kas tau labiausiai padėjo ruošiantis, kaip organizavai mokymąsi. Beje, egzaminas pirmadienį (vasario 25 d.) Be to, Taip gal galėtum pasidalinti patarimais sprendžiant egzaminą, kaip susidėlioti prioritetus atsižvelgiant į ribotą laiką?

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.