Where are the Customers’ Yachts?

Puikus savaitgalio skaitinys  „Kur klientų jachtos?“ (ang. Where are the Customers’ Yachts ?) priskiriamas prie klasikinių knygų apie investavimą ir darbą Wall Street’e. Knygos autorius Fred Schwed dirbo traderiu, tačiau į savo darbą ir į šią sritį nežiūrėjo rimtai. Nepaisant to, kad knyga parašyta 1940 metais, išdėstyti pastebėjimai apie prekeivius akcijomis ir akcijų rinkas tinkami ir šiandienai.

Knygos pavadinimas kilęs iš senos istorijos apie turistą New York’e, kuris žavėjosi bankininkų ir maklerių jachtomis, tačiau po to naiviai paklausęs, kur yra klientų jachtos, jis atsakymo nesulaukė, nes jų tiesiog nebuvo.

Autorius pateikia vieną iš klasikinių istorijų apie tai, kaip tapti akcijų rinkų ekspertu: „…surinkti 100,000 investuotojų ir vieniems patarti pirkti akcijas, kitiems parduoti. Vieniems nusišypsos sėkmė ir jie uždirbs pelno, o kiti nusigręš nuo jūsų. Tada likusiems 50,000 investuotojų vėl siūlykite pirkti arba parduoti… ir kartokite šį procesą tol, kol liks keliasdešimt žmonių, kurie uždirbo iš jūsų „patarimų“. Tada jau galite siūlyti savo paslaugas kaip akcijų rinkų guru, nes kas daugiau gali neklysdamas pasakyti, kaip judės akcijų kainos 7 ar daugiau kartų iš eilės.“

Taip pat, pateikiamas nesenstantis investavimo patarimas, kuris gali atnešti turtus… Kaip ir dauguma kitų genialių idėjų, ši taip pat yra paprasta:

„Akcijų rinkoms smarkiai kylant ir visiems šnekant apie akcijas, tai puikiausias laikas parduoti visas turimas akcijas ir įsigyti konservatyvių obligacijų. Be jokių abejonių, akcijų kaina dar pakils, bet tai ne problema: tiesiog lauk ateinančios rinkų korekcijos (depresijos), kuri ateis vėliau ar ankščiau. Kai depresija ar netgi panika virsta katastrofa, parduok savo turimas konservatyvias obligacijas (tikriausiai nuostolingai) ir nusipirk akcijų. Žinoma, jos dar pakris, bet nekreipk dėmesio ir lauk kito akcijų rinkos bumo. Kartokite šią procedūrą tol, kol esate gyvi, ir nematysite jokių problemų.“

Aišku, šitas patarimas teoriškai atrodo gražiai, tačiau investuotojai visada susiduria su žmogiškaisiais veiksniais ir sunkumu laiku nustatyti kritinę ribą.

Taip pat pralinksmino knygoje pateikti klausimai norintiems sužinoti, ar jie tikrai gali būti rimtais finansininkais (Skaitykite iki klaustuko ir atsakykite iškart. Jeigu delsiate atsakyti, tai reiktų laikyti neteisingu atsakymu):

  1. Do you perceive quite clearly what is the objection to playing a roulette wheel that has two zeros on it ? ( if not, don’t bother to be a financier, be a roulette player)
  2. If a man has tossed a coin „Heads“ four times in succession, which do you think he is more likely to toss the fifth time, heads or tails ? (if you think he is more likely to toss either heads or tails, look into the interior-decorating game, you have that instinctive type of mentality which might do very well at that)
  3. If a stock which is not paying any dividend is split two for one, how much good does that do the stockholder? (If you think it does him any real good, come down and join our sales department, but steer clear of our trading department)
  4. What is the primary purpose of a business enterprise ?

Apibendrinant, tai puikus savaitgalio skaitinys, kuris nevargins jūsų, o ir privers pasijuokti, todėl rekomenduočiau jį visiems, kam patinka skaityti finansines knygas.

Susiję įrašai

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.