Praktika Nasdaq OMX

Vasara įpusėjo, o aš ne per seniausiai pabaigiau atlikinėti praktiką nacionalinėje akcijų biržoje, arba dar kitaip žinomą kaip NASDAQ OMX Vilnius. Ir galiu pasakyti, kad gavau tikrai neįkainojamos patirties, tiek analizuojant įmones, tiek besijaučiant korporacijos dalimi. Vis tik džiugu, kad vienas iš SSE Rygos reikalavimų – vasaros praktiką, kas savaime reiškia, kad studentai patys turi susirasti bendrovę, kurioje norės praktikuotis, sudalyvauti atrankoje ir panašiai.

Tad praėjęs atrankos procesą, buvau pakviestas atlikti praktiką NASDAQ OMX’e (ankščiau vadinama – Vilniaus vertybinių popierių birža (VVPB)). Praktika truko nei ilgai, nei trumpai – vieną mėnesį, kurio metu teko analizuoti įmones pagal įvairiausius kriterijus.

Gaila, kad nepavyko pabendrauti su visu kolektyvu ir padiskutuoti apie jų patirtį akcijų biržoje, bei kitas tiesiogines jų pareigas. Man gi viskas įdomu :)

O čia pateiksiu paragrafą, apibūdinantis eilinę darbo-praktikos dieną (vėliau ir pačiam bus įdomu paskaityti:) : atsikeli anksti ryte ir atlieki visas būtinas procedūras ir rutinas, apsivelki marškinius, bandai priderinti kaklaraištį ir patrauki į artimiausią viešojo transporto stotelę. Tave ten dažniausiai pasitinka minios akių, kurios nužiūrinėja nuo galvos iki kojų, ir turbūt mintyse galvoja: „…kas per bankininkas/makleris/bankrutavęs verslininkas važinėja viešuoju transportu…“. Apie 9h būni ofise, iš kurio atsiveria nepaprastai gražus vaizdas į Neries vingį (na beveik… šiek tiek užstoja gretimas dangoraižis:]), pasiruoši darbo priemones, apsirūpini kava, vandeniu ar dar kokiu nors skysčiu ir po pusvalandžio kimbi į darbą. Paanalizuoji įmones, ir staiga ateina pietų metas, kada arba eini į artimiausią ir pigiausią VKK valgyklą (kurioje, beje, susirenka daugybė kostiumuotų ir kaklaraiščiuotų darbuotojų), kur už 7-10 litų jau gali normaliai pavalgyti, arba eini su draugais ar kitais praktikantais papietauti į kurį nors restoraną, siūlantį akcijų:). Na, o grįžus vėl laukia tas pats darbas ir sumušus penktai valandai tenka pasakyti „Geros dienos“ ir keliauti namo.

O trumpai, praktika man leido:

 • Labiau susipažinti su NASDAQ OMX Vilnius ir jos funkcijomis
 • Geriau pažinti listinguojamas kompanijas
 • Greitai susirišti kaklaraištį, ir net keliais būdais ;)
 • Kasdien oficialiai vaikščioti ir stebėti žmonių reakcijas (stotelės atvejis)
 • Pajusti parduotos vasaros skonį…
 • Mėgautis ribotu miegu
Taip pat atrinkau dar kelias įdomesnes citatas, gaila, kad per vėlai pradėjau jas rinkti:
 • According to the suspicion, the Company gave through the person of a member of the Management Board a gift coupon of EEK 25 thousand and a book to an official for proceedings with 7 detailed plans/building permits. …Management is on the position that the Company has followed the applicable laws of the Republic of Estonia and good industry practices.
 • „Ships repair took 193 days longer than it was planned. Repairs in Ukraine was cheaper, yet, was not justified in essence…“
 • „Despite the unfavourable developments in external markets the increase in exports held relatively firm thanks to the competitive advantage of the Baltic states region…“ galbūt su ironija, o galbūt mes vis dar konkurencingi.
 • „All shares are freely negotiable on the stock exchange“ – puiki alternatyva šitam sakiniui „Akcijos yra prekiaujamos akcijų biržoje“
Užbaigiant, norėčiau paagituoti visus motyvuotus studentus kitais metais pasiieškoti praktikos, net jeigu ji ir nėra mokama ar privaloma jūsų universitete. Patirtis (vienokia ar kitokia) – garantuota! :)
P.S. Kartą bedirbdami su kolege aptikome pranešimą „NASDAQ OMX named Company of the Year by Forbes„, nors čia labiau ir taikytina Amerikai, tačiau ir tai praskaidrino rytą :)

Susiję įrašai

11 Responses

 1. Algis Says:

  Sveikinu su puikia praktika.
  IMHO mėnuo geros praktikos vertesnis labai dažnai už kelis mėnesius studijų ;)

  Palinkėjimą studentams pratęsčiau ir palinkėjimu neturintims darbo patirties – padirbt kad ir nemokamai, jei tas darbas atneša tikrai vertingos patirties. Tokia investicija nors ir papildanti investicijas į mokslus, gali būt net vertigesnė už pačias studijas ;)

  O apie Nasdaq OMX, susidarė įspudis, kad ypatingai daug dėmesio skiriama įmonių analizei. Ir tai nustebino.

  Visą laiką maniau, kad UAB „Birža“ veikia panšiai į UAB „Gariūnų autoturgus“ – pirkėjai moka už įvažiavimą, pardavėjai – už parduodamą mašiną. O pačiam UAB’ui visiškai neįdomu kas per mašinos, po kiek… na savarbu kad nevogtos :).

  T.y. maniau, kad didžioji darbų dalis biržoje yra administracinė, o ne analitinė.
  Gal gali daugiau pakomentuot iš kur tas dėmesys įmonių analizei?

 2. Justas Says:

  Dėkui už tolesnius palinkėjimus! :)

  Gal tik iš mano įrašo susidarė toks vaizdas, nes mes dirbome prie Baltic Market Award projekto ir todėl analizavome įmones, o kiti NASDAQ OMX specialistai turbūt labiau rūpinasi administraciniais reikalais, palaiko ryšius su listinguojamomis bendrovėmis, stebi prekybą, ir pan. :)

 3. Biznis Menas Says:

  Na kai kurie kaklaraisciu susirisimo budai is nuotrauku atrodo kraupiai, tie stori kaip pakaruoklio kilpa. Idomiai aprasei, kokio dydzio kolektyvas dirba Vilniuje? Kas toliau po praktikos ?

 4. el_dorado Says:

  :)) bravo Justai – bravo tiek del nepratinginiautos vasaros, tiek del sio linksmo posto – taip ir toliau! Kas del parduotos vasaros, cia kaip visada vietoje Homer Simpson ismintis: „Don’t worry, boy. When you get a job like me, you’ll miss every summer.“ :)) Sekmes ;)

 5. Algirdas Says:

  Gal galetum kada parasyti apie perspektyvas baigus SSE. aciu.

 6. Justas Says:

  to biznis menas,
  Taip, neesu profesionalas rišimo srityje, tad stengiausi kiek įmanydamas ;) Kolektyvas nedidelis, gal apie 20-30 žmonių… Po praktikos tiesiai į studijas, antrakursis jau.

  el_dorado,
  dėkui už gerus žodžius ir iki artimiausio susitikimo ;)

  Algirdas,
  parašysiu kada nors išsamesnį postą šia tema, nors ji yra labai subjektyvi :)

 7. nimonas Says:

  :) smagiai žiūriu tau čia. Ir žmonėm troleibuse vis smagiau.

 8. gamecheatsz.com Says:

  This Minions Paradise Hack Software program is totally protected to utilize and has been examined and tried as effectively, so you have nothing to fret about.

 9. msp cheats Says:

  Our MovieStarPlanet VIP Hack was distinctly produced by an advanced developer
  and is guaranteed to function.

 10. summoners war Says:

  Join towards the 1000s of happy consumers, who noticed that it’s
  truly performing and have tried our cheat!

 11. Domingo Says:

  Very impressive social media guides, very valuable. thanks

  http://allin1panel.com/blog/10-best-ways-sell-social-media-marketing/

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.