Kas naujo ? a.k.a. Visko po truputį

Taigi, kas vyksta aplinkui ir kas gero/blogo įvyko mano gyvenime per šį mėnesį.

Studijos: Vis dar tęsiasi mikroekonomikos kursas, teko laikyti mid-term egzaminą, kurio rezultatus turėtume sužinoti ateinantį pirmadienį, tačiau jis sudarys tik 25% galutinio balo. Prieš mid-term egzaminą pagrinde nagrinėjome viską iš vartotojų pusės, o dabar – iš bendrovių. Na ir iki galutinio egzamino(final exam) liko tik 10 dienų. Prasidėjo statistika, kol kas nelabai sudėtinga, nes mokykliniame matematikos kurse turėjome jos šiek tiek. Taip pat praėjome (bent jau paskaitas :) ) akademinį rašymą (Academic Writing), teko parašyti ese-tezę apie pasirinktą dalyką. Manasis pasirinkimas: Time Limitations Should Be Introduced On Using Social Networking Websites. Tikiuosi išlaikysiu, nes antrą kartą rašyti tokio dalyko tikrai nesinorėtų. Argumentavimo įgūdžiai (pasirenkamasis kursas) taip pat baigėsi, manau, jis buvo naudingas, nes įgavome ne tik žinių, bet turėjome ir progą teoriją išbandyti praktikoje. Rusų kalba truks iki naujų metų, bet… vis jai laiko nepavyksta rasti.

Ekonomika: O čia tai iš viso nieko gero nevyksta. Akcijų rinkos ir toliau fiksuoja neigiamus kainų pokyčius, investuotojai traukia pinigus iš investicinių fondų taip tik dar labiau paskatindami kainų kritimą. Tuo tarpu bedarbių skaičius didėja visame pasaulyje, Japonijos eksportas mažėja, JAV mažmeninė prekyba patiria ne pačius geriausius laikus. O defliacijos indeksas, (jeigu teisingai supratau, nes tik vakar apie jį sužinojau), kuris skaičiuoja kiek kartų žodis “defliacija” yra paminimas antraštėse, spalį pašoko daugiau nei 100 procentų.

Lietuva: Dėl Latvijos nepriklausomybės turėjome progą pasidžiaugti neįprastai ilgu savaitgaliu – net keturios dienos. Galėjau pasimėgauti santykinai pigiu lietuvišku alumi ir pajusti gan tyrą orą:)). Per šį laikotarpį su Tomu (bendrakursis), Jurbarko ir Tauragės gimnazijose padarėme prezentacijas apie SSE Rygą. Tačiau dėl tos pačios Latvijos nepriklausomybės grįždami į antruosius namus(Rygoje) turėjome praleisti net 2 valandas kamštyje…

Latvija: Šiandien „Delfyje“ perskaičiau straipsnį, kuriame pasakojama, kad buvo sulaikytas vienas ekonomistas už tai, kad pareiškė savo nuomonę apie galimą Lato devalvaciją vietiniam laikraščiui. Negalime net laisvai reikšti savo nuomonės…štai prie ko priveda krizė.

Mokesčių reforma Lietuvoje: Lapkričio mėn. pranešta, kad trys pagrindiniai mokesčiai – gyventojų pajamų, pelno, pridėtinės vertės mokesčius (PVM) bus suvienodinti iki 20 proc. Šiuo metu GPM siekia 24%, Pelno mokestis – 15%, o PVM – 18%. Nors GPM tarifas ir sumažėjo, tačiau pasikeitė neapmokestinimas minimus, todėl realiai jis sumažės tik žmonės uždirbantiems iki 1000 Lt. ir daugiau nei 2000 Lt. Taip pat vertėtų paminėti, kad GPM, Pelno mokestis, PVM ir akcizų mokestis (kuris taip pat bus didinamas) sudaro daugiau nei 90 % viso biudžeto.

Susiję įrašai

2 Responses

 1. tauras409 Says:

  Cituoju …”O defliacijos indeksas, (jeigu teisingai supratau, nes tik vakar apie jį sužinojau), kuris skaičiuoja kiek kartų žodis “defliacija” yra paminimas antraštėse, spalį pašoko daugiau nei 100 procentų.”

  Gal butu galima placiau apie si indeksa? kas ji skaiciuoja, kokiu tikslu, ir kur ji tu radai? Cia turima omeny ziniasklaida, kiek kartu paminimas zodis viename ar kitame leidinyje?..

 2. Justas Says:

  TheEconomist skaičiuoja, kiek kartų žodis defliacija pasirodo tam tikruose leidiniuose(WSJ, Times, IHT). O šio indekso didėjimas parodo, kad yra tikimasi, kad infliaciją pakeis defliacija. Jis nėra reguliariai skaičiuojamas.

  Remtasi buvo šiuo straipsniu:
  http://www.economist.com/daily/chartgallery/displayStory.cfm?story_id=12652688&source=features_box_main

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.