Filmų apžvalga #1 – Rogue Trader

Suradęs šiek tiek laiko laisvo laiko nusprendžiau padaryti filmų susėjusių su ekonomika/finansais/investavimu peržiūras ir parašyti trumpas apžvalgas apie juos. Savo kolekcijoje turiu tris filmus ir vieną serialą: Wallstreet, Rogue Trader, Boiler room ir Wallstreet Warriors. Jeigu reikia kurio nors iš filmų – rašykit, bandysiu persiųst/įrašyt/patalpint.

Pradėsim nuo Rogue Trader, kurio ilgiausiai teko ieškoti ir tiesa sakant, ne pats ir radau :) RT

Filme pasakojama istoriją apie Barings Bank ( Įkurtas 1762, bankrutavo 1995 ), vieną iš seniausių Anglijos banko, žlugimą, kurį sukėlė vieno banko darbuotojas – Nick Leeson, kuris spekuliuodamas ateities sandoriais patyrė 827 mln. svarų sterlingų nuostolį.

Nick Leeson pradėjo kilti karjeros laiptais poto kai buvo pasiųstas į Indonezija „sutvarkyti“ obligacijų, kurios išleistos su neteisingais kiekiais, pavadinimais ir neatitinka tikrų sandorių. Puikiai susitvarkęs su užduotimi, Nick’as gavo leidimą įkurti prekybos padalinį Singapūre.

Visos bėdos prasidėjo nuo vieno jo ko.mandos nario, kuris vietoje ateities sandorių pardavimo, padarė pirkimą, tai bankui kainavo £20,000. Tačiau Nick nenorėjo atskleisti nuostolių banko vadovams ir sukūrė 88888 sąskaitą, kuri buvo naudojama „klaidų taisymui“. Šios sąskaitos pagalba jam pavykdavo nuslėpti nuostolius nuo London’o. Kartais jam pavykdavo 88888 sąskaitą atstatyti iki nulio, ir uždirbti milžinišką pelną ( 1/5 visos banko grupės) , tačiau vėliau sekė tik gilus nuotolis, kuris pasiekė £827 mln. Tuo metu kai jo nuostoliai didėjo, Nick’as „turėjo“ daryti arbitražą (pirkti vienoje biržoje, parduoti kitoje, arba priešingai) tarp Osakos ir Singapūro biržų, todėl jam buvo suteikiamos didžiulės sumos (nes pelnas iš arbitražo siekė labai mažą procentinę dalį nuo viso sandorio), kurias jis naudodavo pradinėm ateities sandorių įnašui sumokėti. Tašką visai šitai istorijai padėjo žemės drebėjimas, kuris nusmukdė rinką, kai tuo tarpu Nick Leeson statė už rinkos kilimą.

Nick Leeson buvo spekuliantas ir tuo pačiu metu prekybos operacijų padalinio vadovas. Normaliomis sąlygomis vienas žmogus negalėtų užimti dviejų pareigų. Pasinaudojęs tokia situacija, Nick’as galėjo prekiauti be priežiūros…

Susiję įrašai

4 Responses

 1. Joey Says:

  Is tikro filma sunku rasti. Gal gali tikrai ji kur nors patalpinti ir numesti linka? :)

 2. Justas Says:

  Jeigu turi kokį ftp tai mielai ten įkelčiau, nes pas mane yra gan optimalus planus su optimaliu duomenų kiekiu :)

 3. deex Says:

  Yra torrent-finder.com ;) Nereiks niekur talpint, ir dar gan padoriai seederių yra.

 4. Virgis Says:

  Dar „Pi“ vertas dėmesio, nors jis šiek tiek kitoks.

  http://www.imdb.com/title/tt0138704/

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.